Bebeğim İçin Sling, Kanguru ve Bebek Arabasını Nasıl Seçmeliyim?

Bebeğin ihtiyaçları bitmez 🙂 İyi haber, bebek taşıma araçlarını yurt dışından veya ikinci el bebek ürünleri satan sitelerden, güvenli facebook gruplarından temin edebilirsiniz. Bu sitelerden en çok kullanılanlar; Tutumluanne, letgo, sahibinden, bebecruz bence bakmakta fayda var ama ikinci el alırken görerek alacağınız ürünleri tercih ederseniz kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız. Ebebek mağazasının da ikinci el bölümüne bakabilirsiniz.

  • Ana kucağı; çocuğumuzun güvenliği için olmazsa olmazımız, hastaneden taburcu olup eve gelirken kullanmaya başlanıyor. İlk oto koltuğu olacağı ve taşımada kullanılacağı için geniş ve güvenlik testlerinden geçmiş olması önemli, biz arkadaşımızın verdiği maxi cosi ‘yi kullandık, gayet memnunduk, 0-13 kg diyor ama 8-9 aylıkken oto koltuğuna geçiş yaptık. Bebek arabasına uyumlu modeller veya aparatla uyumlu olanlar tercih ederseniz ilk 6 ay kullanım kolaylığı oluyor.
  • Bebek Arabası; çok bilinmezli bir konu. Her ailenin ihtiyacı, evinin konumu, aracının bagajı, yaşam standartları farklı olduğu için bolca deneme yaparak acele etmeden karar vermek gerekiyor. Çünkü satış görevlisinin yönlendirmesi ile alıp memnun kalamayan ve değiştiren çok arkadaşım oldu. Biz birinci kış bebeği olduğu için 2. ayda hafif, güvenli maclaren xt puset aldık, ana kucağını elde taşıdık ve sling kullandık şu an olsa çok tercih edeceğim bir yöntem değil zaten ikincide farklı bir arayışa girdik. Ana kucağı ile uyumlu, bagajda az yer kaplayacak ve her ikisinde de kullanabileceğimiz Mamas Papas Armadillo Flip aldık, oturma alanı oldukça uzun, sürüşü konforlu ve korunaklı olduğu için çok memnunuz, hala kullanıyoruz.. İnglesina trilogy, bugaboo kullanan arkadaşlarım da oldukça memnun. Benim tavsiyem; mümkün olduğunca hafif (8-10 kilo arası), kapandığında az yer kaplayan (maclaren uzunlamasına kapandığı için bagajda şekilsiz yer kaplıyor, yolculuklarda zor oluyor), tekerlekleri 360 derece dönen, tek elle kolay kapanabilen, çift yönlü kullanılabilen, çok alçak olmayan bir model seçmeniz ve araştırırken çoklu marka ürün satan mağazalara bakmanız. Modeli belirledikten sonra yurt dışı fiyatlarını da araştırmanızı tavsiye ederim. Türkiye’de bebek mağazalarının çok avantajlı kampanyaları oluyor, kampanya takip ederek de uyguna alabilirsiniz.
  • Sling-Kanguru;Sling mi kanguru mu herkesin kafasını karıştıran soru. Bence ilk aylar sling, sonra kanguru. Demir 5 aylık olana kadar sling kullanmaktan çok keyif aldım hala karnında taşıyormuş gibi ama bu sefer dokunup, göz göze gelebiliyorsun 🙂 Ayrıca baba için de değişik ve güzel bir deneyim. Sonrası için Boba 4G kanguru aldım ancak ikinci hamileliğim erken olduğu için benden çok eşim kullandı, bir de ben belim çok ağrıdığı için çok rahat edemedim. Benim sling tercihim kullanışlı ve fiyatın uygun olmasından dolayı tuniko’dan aldığım neko esnek wrap sling oldu, facebook’ta babywearing türkiye grubunda siling ve kangurular için değişik modeller konuşuluyor, buluşmalar ve ikinci el satış yapılıyor, grubu takip ederek hatta buluşmalarına katılarak kendinize uyan modeli bulabilirsiniz.

Bir sonraki yazımız annenin lohusalığı rahat geçirmesi için alınacaklar listesi, sevgiler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir